Трубізьке управління створене з введенням в експлуатацію унікальної найбільшої в світі Трубізької польдерної осушувально-зволожувальної системи в 1954 році. 
       Унікальність Трубізької системи в тому, що відповідно до впровадженого технічного рішення, в засушливий період зволоження проводиться за рахунок подачі води каскадом насосних станцій продуктивністю 3 м3/с в верхівє  р.Трубіж з р.Десна протитечією по р. Остер на відстань 43 км. Завдяки чому гарантоване зволоження отримують з максимальним економічним ефектом (мінімальними затратами) близько 30 тис.га продуктивних земель (торфовища). Понесені на будівництво осушувально–зволожувальної системи витрати в сумі 9,5 млн.крб. були окуплені на протязі перших 10 років. Завдяки цим землям держава забезпечила населення овочами та кормовими культурами тваринництво.
      Трубізьке МУВГ - методичний центр по організації будівництва, реконструкції, функціонування іригаційних  систем в зоні своєї діяльності.
      Управління надає практичну допомогу сільгоспвиробникам та населенню по всіх питаннях меліорації та водного господарства,  а також проводить моніторинг на водних обєктах та меліорованих системах в зоні діяльності.
    Трубізьке міжрайонне управління водного господарства в зоні своєї діяльності (Баришівський, Броварський, Згурівський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський райони Київської області та Козелецький район Чернігівської області) забезпечує виконання своїх функцій:
- експлуатація осушувальних систем (на площі 55 тис.га), ставків і водо-сховищ (більше 4,5 тис.га), насосних станцій (13 шт.),
- організовує роботи по забезпеченню дотримання вимог водного законо-давства та Закону про меліорацію земель,
- проводить організаційні та практичні заходи по попередженню та лікві-дації наслідків шкідливої дії вод на населені пункти та сільгоспугіддя.